Люди, що надихають. Бізнесмен Олександр Король

3

Ми пишемо про людей, чиї вчинки нас надихають. Сьогоднішнім гостем “Моєї Могилянки” став Олександр Король – бізнесмен-євангеліст, бізнес-девелопер, коуч, маркетолог та випускник ФІ`08, людина, яка займає активну громадську позицію. Він розповів нам, чому потрібно розширювати власні горизонти, займатися самоомвітою та ставити перед собою все нові й нові цілі.  

Розкажи, яким ти був студентом?

Був активним. Перебирав кредитів, приєднувався до всіляких ініціатив. Тусив, “поки молодий” в різних соціальних групах, тусив з людьми різного віку і світогляду 🙂

Що тобі подобалося в навчанні в Могилянці? Чому вступив саме до НаУКМА?

Я знав одне – в Ужгороді я вчитись не буду. З одного боку – батьки, надмірна увага яких не давала “розправити крила”, а з іншого – хотілось більшого. Тому вирішив: або вступаю до Києва, або йду плавати на крейсері “Закарпаття” в Чорному Морі. І це було цілком серйозно 🙂 Про Могилянку дізнався за 2 місяці до вступу і відчинились двері “Пекла”. Я приїхав в Київ на 13 потязі (він до цих пір їздить) в 13 вагоні і на 13 місці. Це із позитивного, бо колись в 10 класі я вирішив, що 13 число моє щасливе. Й з наступного дня все змінилось, тринадцяте – повсюди 🙂 Я планував поступити в КПІ на ФІОТ, як медаліст. Батько дізнався від декана, що з 12 місць 7 куплені ректором, а 3 деканом. На екзамени в темну брудну аудиторію я прийшов, але тільки для галочки. Натомість, Могилянка заворожила мене світлими кімнатами, історією, вільним духом комунікації між студентами, викладачами і деканами.

В навчанні подобалось те, що було багато вільного часу. Я –  ІТ-шник, тож нам давали завдання і гудбай – вчись не вчись, а програму напиши й захисти. Ідеальні умови для самодисципліни. А ще триместрова система не перевантажувала мізки. Тижні самостійної роботи  давали можливість навчатись з насолодою, також й вибір дисциплін, рейтинги, закордонний обмін, відкрита взаємодія з викладачами, деканом, а трохи пізніше і президентом.

Я любив і люблю навчатись, але коли це відбувається самостійно. Коли в мене запихують “невпихуємоє” – ігнорив, але складав 🙂

А ще знав, що вчусь не для “корочки”. Власне,  до цих пір не знаю, де вона лежить.

Що б ти змінив у КМА? Чого, на твою думку, не вистачає могилянцям? (інновації в освіті)

Я б випустив на волю всіх “папуг”. Це я про викладачів, які з року в рік повторюють новій партії студентів заїжджену інформацію. І взагалі, я вважаю, що лекції – це трата часу. Є сучасні набагато ефективніші методи змішаного навчання: в онлайні студенти самі слухають лекції, а коли приходять на пари, розбираються в проблемах, питаннях, які у них виникають, і тут місця “папуг “ займають круті педагоги-психологи-практики-професіонали, які, як наставники,  дозволяють тобі навчитись знаходити відповіді на свої запитання і вирішувати проблеми (задачі).

В Могилянці ще за моїх часів опитували студентів щодо якості викладання. Але, на жаль, результати майже ні на що не впливали. Сингапур, що є світовим лідером в освітній сфері, визнав, що єдина і найкраща інновація, яку вони впровадили і яка докорінно змінила якість освіти, – рейтингування викладачів і прив’язка додаткової винагороди.

А чому я заговорив про бізнеси? Бо університети – це сучасні інноваційні бізнеси. В світі вже давно це зрозуміли. Сучасні універи створюють спільні продукти з бізнесами, вони пропонують інновації, патенти, розробки, продукти, а бізнес – продає. Ділять прибутки і всі в виграші. Університети мають матеріальну базу для досліджень, науки та освіти, а бізнес має дешеві інновації, свіжу креативну кров. Тільки на продажі патентів в США ВНЗ заробляють мільярди доларів. Уявіть Могилянку з мільярдом долларів – наскільки можна покращити рівень? В 10, в 100 разів? Але для цього треба щоб президенти були стартаперами та візіонерами – малювали і надихали майбутнім і йшли до нього, як Брюховецький. Він –  справжній стартапер, з нуля все підняв. Але, як часто буває в бізнесі, далі передав все в руки менеджерам, а в нашому випадку це ще рано. Зарано для стабільності. Я впевнений, зараз, ще час для проривного та рішучого руху. А для цього треба стартаперів, які будуть ставити ціль потрапити в рейтинг ТОП-50 університетів світу.

Можу ще багато розказувати, але такі лонгріди не будуть читати 🙂

2

Хто твій кумир серед могилянців?

Слідую заповіді – не створи собі кумира. Щиро.

Звісно, дуже поважаю працю кожного викладача і персоналу, які за мізерну плату намагалися щось з нас зліпити. Студентів, яким не сиділось і вони постійно щось створювали, реалізовували свій потенціал. І Головного візіонера, про нього вже казав;)

Чому ти не побоявся ризикнути та змінити спеціалізацію? Як тобі це вдалося?

Хіба я змінював? 🙂 Ви про університет. Я і спеціаліста, і магістра закінчив в одному напрямку. А маркетингом та психологією цікавився ще зі школи, тому далі реалізовував себе на грані ІТ, маркетингу і психології.

“Вічний студент” –  тобі близький цей термін?

Ммм… Знаю одне – навчатись і вдосконалюватись. Це процес ще до народження (в утробі матері) і з останнім подихом. Інакше, з такими темпами роботизації і прогресу, кожного з нас викине в зоопарк соціального непотребу. Але сидіти в стінах по декілька років – це дебілізм, а не навчання. Взагалі, зараз ВНЗ майже не потрібні. Можна всю програму на 5 років за 1 рік пройти онлайн з хорошим тютором чи без нього.

Якби в тебе була можливість прожити свої студентські роки знову, з самого початку, що б ти змінив?

Ще більше свободи, пішов би працювати ще до вступу. Щоб зрозуміти, які знання потрібні. Культурна база необхідна. Знайомство, хоч і не глибоке, але з різними дисциплінами, – обов`язкове. Але забивати голову всім підряд, коли ще не знаєш де і як отримані знання застосувати, – це втрата часу.

Як дізнаєшся останні новини про житття альма-матер?

Є розсилка випускників – не читаю. Інколи спілкуюсь з молодими могилянцями. “Моя Могилянка” 🙂

Як найефективніше використовувати студентські роки?

 Будь-які знання відразу впроваджувати. Ставити цілі і продуктивно до них рухатись.

І, звісно, тусуватись на повну. Я спав по 3-4 годин 5 днів підряд, а потім на вихідних висипався або їхав грати автоквести 1,5 доби 🙂

Назви 5 речей, які, на твою думку, варто зробити під час навчання в університеті.

Знайти свій вектор руху. Найкраще задається цінностями. Колись Могилянка сильно фільтрувала за цінностями, а тих, хто випадав – як малосолених огірків перетворювала в своїх 🙂 Зараз треба дивитись. Цінності кристалізують цілі.

Які могилянкі традиції ти пам`ятаєш?

Ми з перших тижнів першого курсу тусили факультетом на Контрактовій чи на Андріївському. Колись була крута традиція (цінність), коли старшокурсники з великим задоволенням підказували щось меншим курсам, давали поради. Звісно, коли ті звертались за допомогою. Вмивання Сковороди, активна участь в революціях 🙂 і т.д.

Могилянка ще та, чи вже не та?

Інша. Але не варто дивитись з песимізмом чи оптимізмом. Треба просто ставити нову візію Могилянки, з новими (можливо, старими) цінностями, традиціями, цілями і задачами. Брати і реалізовувати. От і все.

Твоя позанавчальна, соціальна активність в університеті.1 (1)

 

Колись, я перейняв проект Михайла Винницького – “Наука при каві”. Проте, від проекту залишилась тільки назва. Ми організовували багато безкошовних і недорогих зустрічей для студентів. І на 250 людей, і камерні на 30-50 творчі вечори, тренінги.. Ціль була  розвинути в людях багатогранність. Тоді виникає більше порозуміння і можливостей для взаємодії. Кажуть, що був хороший проект. Потім він переріс в Upgrade. А ще в якості моєї дипломки обрав зробити соціальну мережу – The Pathos. Ми з друзями реалізували його, з Іваном Гайдучеком та Павлом Захоженком. Далі я з проекту вийшов, бо був час виходити проекту за межі університету, а мені не вдалось вмовити це зробити всю команду. А ще був наймасштабніший проект за всі часи Могилянки – “Кришталевий сковорода”. Я був головою фандрайзингу. А мій покійний друг – Антон Чорний – голова і ідеолог. Ми за місяць такого реалізували… Запитайте Наталю Рудольфівну, вона краще розкаже.

Яким бачиш себе через декілька років?

З хорошим стандартним пакетом (здоровим, щасливим, багатим), батьком, сином, бізнесменом. Планую реалізувати проект світового масштабу.

Одна порада від тебе для сучасних студентів.

Do on the edge of yourself (щойно народилось).

#mykma #моямогилянка

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Receive Updates

No spam guarantee.

Коментарі

коментарі

14 responses

Comments are closed.