Кіра Рудик. Бізнес-мама, яка робить світ кращим

kira-rudyk

 

Враження від спілкування: Я знаю Кіру 24 роки, і ще 50 років я переконаний, що наступні три асоціації неможливо відірвати від неї інтелект, шалений трудоголізм та безмежну турботу.

Я б навіть ввів новий термін поряд з бізнес-вумен бізнес-мама. Кірі важлива кожна піщинка в її бізнесах і кожне створіння від котиків в офісах до клієнтів за океаном. А знаєте як ефективно вирішити проблему самотності літніх людей і бездомних котиків? Познайомити їх.

А ще це інтерв’ю про людину, яка в складні моменти обрала проживати кожний момент життя на повну. Читайте та надихайтесь!

Освіта: ФІ в НаУКМА (20022008)

Додаткова освіта (Coursera): Budgeting and Scheduling Projects, Initiating and Planning Projects, Managing Project Risks and Changes, Introduction to Project Management Principles and Practices Specialization

Досвід: Software MacKiev (20052007); MiMedia, Brooklyn, NY (20102013); TAIN Ukraine (20072013); Head of PM in TechTeamLabs (20132016); Ring Labs (COO) (2016дотепер)

Налаштовуйтесь на хвилю Кіри під час читання: плейлист спеціально для ММ: 

–      Які асоціації в тебе виникають зі словом «Могилянка»?

–       Одразу згадую Семена Самійловича Гороховського. Я вже не пам’ятаю, що саме з ним ми вивчали, але точно не забуду його настанову щодо підготовки – якщо ти невпевнений перед презентацією чи курсовою, то треба повністю проробити всі питання, підготуватися на сто відсотків. Я досі так і працюю.

Ще на думку спадає плац, посиденьки з друзями, подорожі в троєщинський гуртожиток та англійська мова, з якою в мене пов’язана цікава історія. Щоб не прослуховувати додатково англійську на магістратурі потрібно на другому курсі скласти екзамен на п’ятірку. Я тоді довго і нудно її вчила, та ще й педагог був не з приємних. На іспиті мені поставили четвірку і, звичайно, я була страшенно засмучена та розгнівана. А зараз зрозуміла, яка мені чудова випала нагода, адже тепер англійська складає велику частину моєї роботи. Я дуже вдячна викладачеві.

–     Розкажи свою про свій вступ до академії.

–     Насправді спочатку головною моє метою був вступ до КПІ. КМА я знала як місце, де всі спілкуються українською мовою, та де дуже сильна англійська. Коли ми пішли подавати документи в КПІ, мене неприємно вразила відсутність організації, великі черги, заповнення купи непотрібних документів, сварки й невизначеність. А в Могилянці я швидко підписала кілька папірців та пішла на іспит. Причому до мене ставилися як до людини та допомагали, що на той час взагалі було рідкістю. Така різниця мене неймовірно вразила, тому КПІ я відразу відкинула.

–      Які особливості в плані навчання бачиш в НаУКМА?

–      Можливості для розвитку. Стиль викладання, різновид предметів, співпраця з різними закладами – це все допомогло мені сильно змінити ставлення до освіти загалом. Я зрозуміла, що треба продовжувати своє навчання, і саме Могилянка показала мені, як це зробити.

Photo by: Nick Zavilinskyi (www.matroskinphotography.com)

–         Можеш розказати про свій професійний досвід?

–        Десь на третьому курсі я почала шукати роботу через всіх можливих друзів.  Тоді мені потрібні були гроші й вже хотілося застосувати свої знання на практиці. Одна з подруг подала моє резюме в компанію, яка займалася розробкою програмного забезпечення. Багато людей шукали чим зайнятися в цей час, і резюме у нас з цією подругою були майже однакові. Досі пам’ятаю, що в колонці про робочу практику великим шістнадцятим шрифтом було написано: «Досвіду немає, але є ентузіазм». Я прийшла на співбесіду, отримала роботу. Ось так почався мій кар’єрний шлях.

Уже до п’ятого курсу я встигла багато де попрацювати, а через рік після випуску з НаУКМА зацікавилась Америкою. Мені хотілося пожити там, ознайомитись з місцевою культурою та отримати робочий досвід.

Загалом, я вважаю, що для будь-якої сучасної людини навчання чи праця закордоном, навіть на короткий час, є необхідним досвідом

Це тобі і пригода, і певне промивання мозку з розширенням власних горизонтів.

Спочатку в США я рік шалено працювала по п’ятнадцять годин у стартапі (американці постійно так трудяться). Це навчило мене багатьом професійним речам. Потім з деяких причин я вимушена була повернутися до батьківщини. Робота в місцевих компаніях вже була нецікавою, і зі знайомими партнерами я почала займатися аутстаффінгом. Саме в цей час я усвідомила, що найкраще в мене виходить менеджмент та будівництво ефективних, невеличких, family-style проектів. Одночасно ми шукали інвесторів, які б хотіли займатися аутстаффiнгом в Україні. Ми знайшли одного з перших інвесторів Uber-а та засновника компанії «Ring», яка займається створенням так званих «розумних» відеодзвінків. Завдяки цьому девайсу було зафіксовано значний раптовий спад обкрадання будинків в США. Зараз ми шукаємо для них людей в Києві й мушу сказати, що вже знайшли багатьох справжніх професіоналів своєї справи.

11265550_10206594678530799_9158885408626367818_n

–          Що є головним у будівництві команди? Є якісь поради?

–           Звісно, важливою річчю є спільна мета, але й не потрібно забувати про особисті бажання учасників.

Я членів своєї команди в першу чергу заохочую віддавати, а не брати

Цьому навчити можна тільки своїм прикладом. Взагалі потрібно вміти заохочувати людей, наприклад, поза програмною роботи ми займаємося благодійністю – допомагаємо дитбудинкам та домам для людей похилого віку, здаємо кров, працюємо з бездомними тваринами… Нерідко ми даруємо один одному невеличкі приємні подарунки. Багато нових робітників спочатку дивуються такому піклуванню, але потім намагаються віддячити роботою. Ще дуже важливо слідкувати за інтелектуальним ростом учасників команди. У нас є книжкова полиця в офісі, де кожен може обрати собі щось для прочитання. Такі невеличкі, на перший погляд, речі насправді дуже змінюють людей й спільну атмосферу.

Receive Updates

No spam guarantee.

–      Які чесноти найбільше цінуєш в людях?

–      Для мене важливою є жага до знань. Як взагалі можна жити без цього? Також поважаю любов до своєї роботи, коли в людині є такий собі внутрішній вогонь. Якщо у когось є ці якості, то всі погані моменти характеру для мене просто зникають.  

10599153_10208109357956838_6170310667058692113_n

–       Розкажи про свою життєву філософію.

    Я вважаю, що всі ми прийшли сюди не просто так. Наше призначення  – зробити світ краще. Як? Спростити життя людей та зменшити рівень страждань. Знаю, звучить дещо пафосно, але це так. Усвідомлення того, що ти змінюєш світ на краще надає величезну хвилю позитиву та допомагає рухатись далі.

Знову повернуся до теми про команду: половина нашого колективу складається з крутих фахівців, а інша половина – початкiвцi, яким просто була потрібна можливість. У нас є спеціальні безкоштовні набори літератури та завдання, які допоможуть освоїти конкретну роботу. Будь-якій компанії потрібні працьовиті, активні люди, готові до навчання. Такий спосіб допомагає їх знайти.

Тому моє базове правило – давати шанс, інколи і не один

–         Чи були в тебе в житті важкі ситуації, які тебе суттєво змінили?

  Перед другою поїздкою у Штати в мене знайшли важку хворобу. Я зверталася до традицiйної та нетрадицiйної медицини, i в Америці знайшла місцевого шамана, який призначив мені настої з трав. Цікаво, що скоро аналізи перестали показувати ознаки хвороби.

Це, мабуть, найбільш переломний момент в моєму житті. Тоді я багато чого для себе переосмислила, поставила собі нові чіткі задачі.

Я зрозуміла, що життя коротке – треба діяти швидко. Насправді все, що нас жене вперед – це страх

–         Я знаю, що ти дуже зайнята людина, але чи є в тебе якісь особливі інтереси, крім роботи?

Знову ж таки благодійність. Я почала займатися допомогою безпритульним тваринам ще в своєму рідному місті – Ужгороді. У майбутньому я збираюся створити притулок для тварин.

Хочу розповісти про нелегку ситуацію з такими притулками: в них потрапляє дуже багато звірів, а отримують сім’ю одиниці. Інших тварин через 3-4 місяці усипляють. 70% притулків працюють саме так, адже вони фінансово не здатні утримувати тварину до кінця її днів. У США існують спеціальні «no-kill shelters», саме з ними ми співпрацюємо. Натомість в Україні ми організовуємо масову стерилізацію і формуємо так звану «мережу бабусь» – групу пенсіонерів, які за додаткову платню доглядають за тваринками. Вони просто слідкують за своїм районом, знаходять кошенят чи інших звірят та дбають про них. Далі починається «піар» улюбленців через Інтернет та через знайомих. З жовтня минулого року ми знайшли родину шістдесятьом котам. У нас навіть в офісі живуть тваринки. Я розумію, що ми не можемо допомогти всім, але все ж такі зміни відбуваються. Це робить мене щасливою.

Photo by: Nick Zavilinskyi (www.matroskinphotography.com)

Також я багато подорожую, за що дуже вдячна своїй роботі. Я дивлюся на закордонне життя, спілкуюся з різними людьми та розвиваюся. Це ті речі, які надихають та навіть заспокоюють у важкі часи.

Ще займаюся спортом та цікавлюсь правильним харчуванням. Це дуже сильно змінило моє робоче життя, в першу чергу,  і я навіть заохотила до цього нашу команду.

–        Поділися своїми життєвими лайфхаками.

–      По-перше, планування. Я зрозуміла його важливість ще в Могилянці. Без планування ніяк не обійтись, особливо коли в тебе купа проектів й повна завантаженість. По-друге, вміння вислуховувати людей і, по-третє, позитивне мислення.

Чим більше оптимізму ти відправляєш у Всесвіт, тим більше тобі повертається

Цьому не вчать в школі чи в університеті, але це проста істина, яку треба усвідомити. До речей треба підходити з посмішкою, це я усвідомила ще в Штатах. Також додам невеличкий лайфхак: якщо в тебе якась конфліктна ситуація з людиною, то замість лаятися запитай її: «Чим я можу тобі допомогти?». Це сильно змінить напружену атмосферу.

Call to actions:

Вчіться! Може вам зараз здається, що деякі предмети безглузді й не приносять користі, але насправді нічого не відбувається просто так. Вбирайте якомога більше інформації, розвивайте жагу до знань, бо не знаєш, коли вони знадобляться.

Будьте відкритими для змін

Час не стоїть на місті. Я вважаю, що це мають усвідомити й студенти, і адміністрації КМА. Потрібно  використовувати свої знання на практиці – саме цього, на мою думку, не вистачає сучасній системі навчання.

Якщо ви амбіційна людина, яка готова до важкої праці та хоче зробити кар’єру в сфері ІТ чи маркетингу ласкаво просимо! Нашій команді завжди потрібні активні люди з жагою до знань. Ми готові навчити, показати та підтримати. Звертайтесь також, якщо вас цікавить допомога безпритульним тваринам.  

Ще у нас багато котів, які шукають люблячу родину. Ми з радістю оформимо потрібні документи!

Спілкувався Олександр Король

Редакторки: Анна Демшевська, Савченко Марія, Чадюк Марія

Дякуємо за фото Микиті Завілінському

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Receive Updates

No spam guarantee.

Коментарі

коментарі