Гліб Козак. Власник Кота Шредінгера

Гліб Козак

Освіта: у 2008 р. здобув ступінь бакалавра у НаУКМА, спеціальність «Політологія (порівняльна політологія)», у 2010 р. – магістра у НаУКМА, спеціальність «Філософія».

Досвід
: 2007-2009 голова Студентської Колегії; 2010-2012 стажується і працює у X-Trade CIS Group; 2011- 2015 працює у Boston Technologies Inc; 2012 – 2015 партнер Royal Adventures LTD; з 2013 року дотепер співзасновник Schrödinger’s Cat Laboratory

ПроектиKMABIZCON, KMABIZCON 2015, KMA400FEST

– Глібе, чому Могилянка?

– Це як дихати. А куди ще? Я з інтелігентної родини. У мене вчилось тут дві сестри. Мій дядько возив Брюховецького в Америці до знайомих діаспорян для фандрайзингу. В 2004 році іншого безхабарницького варіанту потрапити в сильний ВНЗ не було. Я вирішив десь у класі восьмому, як тільки почав думати куди вступати.

215669_10150172321362948_2772794_n

СК і взагалі будь-яке студсамоврядування – не для самоствердження, не для війни з адміністрацією, і навіть не для вечірок – воно для тих студентів, яким потрібна допомога

– Відразу в гардкор – ти був головою СК. У ті часи студенське врядування цінувалось. Чому? Чого не вистачає зараз, якщо не вистачає.

– Воно цінувалось, бо ми докладали до того зусилля. Ми ходили туди як на роботу і пахали, ми не сприймали це як розвагу. Є два типи ствердження: через заперечення і через творення. Наша СК не руйнувала, а шукала, що можна побудувати, і робила це. Я хочу сказати важливу річ – СК і взагалі будь-яке студсамоврядування – не для самоствердження, не для війни з адміністрацією, і навіть не для вечірок – воно для тих студентів, яким потрібна допомога. Таких багато. Ми за щоденною метушнею не бачимо головного. До мене це не одразу дійшло. А зараз не вистачає лідера з візією, який збере команду рівних собі, і вони разом будуть жертвувати своїм часом, заради інших і “дякую”.

Гліб Козак

– Ти працюєш в маркетингу. Що робите, куди рухаєтесь? Кіт Шредінгера таки мертвий чи живий?  

– У нас невелика вебстудія (Лабораторія Кота Шредінгера). Ми робимо графічний і веб-дизайн, створюємо сайти. У нас адекватне співвідношення ціна/якість. Наші клієнти в більшості: нові компанії та організації, які потребують унікальних нешаблонних рішень. Ми рухаємося на американський ринок, маємо там тепер компанію і замовлення потихеньку йдуть. Ми почали бізнес випадково (навіть не дуже хотіли робити сайти, бо це складно, якщо ти звик працювати якісно), але почали з’являтися замовлення, і так воно поступово гарно пішло. Кіт Шредінгера і мертвий, і живий, і ненароджений, адже в цьому світі усе це можливо і присутнє.

– Можеш пару слів і про го в твоєму житті згадати. Які спогади про Могилянку настільки сильні, що будуть заважати грати в го? 

– Ну я не одним го живу ) Якщо говорити про го, то в цю гру я навчився грати десь в шостому класі, коли все більше розумів, що до шахів не маю жодних геніальних здібностей. Я гарно грав, сам по суті вчився, бо грав сильніше тренерів вже через рік. У
10 класі на Чемпіонат Європи їздив у Канни, там 22 місце зайняв до 18-ти, але туди не усі доїхали, тому я думаю, що я був по силі максимум сотим на той момент. А потім готувався до вступу в КМА, перший курс, двіжуха, і го я закинув шось. Го хороша гра – вчить гармонії. Якщо подивитись на ці могилянські роки сьогодні – повно спогадів сильніших за го.

Найбільш пам’ятний спогад, можливо, як виграли вибори в СК. Тому що це нелегко далось. Це було важко, бо я, на мою думку, принаймні на той момент, не мав, скажімо так, антропологічних і соціальних задатків до лідерства, я не був популярним студентом, посередньо грав у футбол, не смішно жартував, не очолював Помаранчеву революцію, не організовував кораблики і навіть не співав у братстві пісень. Але нам вдалось зібрати гарну команду, продумати стратегію і тактику, зробити максимум і виграти. Це був стрибок вище своєї голови, і тому це сильний спогад.

Гліб Козак

– Закрий очі і згадай один спогад, який би хотів витерти. Про що? Варіанти – “все влаштовує” – не проходять 🙂

– Кожна людина робить якусь дурість, і за те шкодує. Але про це треба пам’ятати, щоб більше такого не робити. І я звісно не виняток. І є сумні і болючі речі, але їх не витреш, бо і вони важлива частина життя. Тому витерти я хотів би пам’ять про “Володаря Перснів”, і заново його прочитати, як вперше.

– Повністю протилежне запитання: є плани на життя?
– Є. (змістовно посміхнувся– ред. )

– Чи допомогли тобі знання отримані в НаУКМА. Якщо б зараз почав вчитись, яку спеціальність обрав би і чому?

– Ті самі я б обрав спеціальності. На політології я навчився говорити і гнучко думати. На філософії ще б рік повчився “людиною б став”, як Марина Леонідівна казала. Я, крім вебстудії, займаюсь торгівлею на американському фондовому ринку, моя гуманітарна освіта не заважає працювати з конкретикою. Будь-що, навіть прибирання в хаті, може навчити людину працювати, а далі життя все розставить.

Після того, як у вас в голові складеться розуміння світу, ви зможете нашаровувати на своє розуміння, нові розуміння

– На щоб ти сфокусував сучасних студентів? Знання, навички, цінності, цілі, дії?

– Знань багато, а треба вчитися їх правильно складати в макітру. Ще в школі в дев’ятому класі я вирішив, що не хочу нічого зазубрювати, а хочу все розуміти. Можливо, це звучить зарозуміло, але, я думаю, що мені вдалось іще до університету почати так облаштовувати свою картину світу, свою систему знань про світ, що кожне нове знання, яке я отримував, плавно доповнювало і модифікувало вже існуючу модель розуміння світу. Наприклад, я читаю про якусь країну, про її економіку та соціум, після цього я запам’ятовую суть, вкладаю її собі в голову, і вже через день я не згадаю і не виокремлю це розуміння з-поміж своєї системи знань. Якщо щось не вписується, я намагаюсь зрозуміти, хто помиляється: я чи нова інформація. Можливо, так роблять майже усі, я не знаю.

Саме тому, наприклад, мені було легко на політології, і я вчився фактично без конспектів – там нема що пам’ятати особливо, там треба все розуміти. Щойно ти щось зрозумів, ти можеш це відтворити своїми словами. Я не відрізню тексти Макіавеллі та Арістотеля, але я зможу довго і обґрунтовано розмірковувати про проблеми підняті у їх текстах. Я погано пам’ятаю дати, але розумію, якою була історична логіка розвитку світу: що було за чим і чому. Після того, як у вас в голові складеться розуміння світу, ви зможете нашаровувати на своє розуміння, нові розуміння. При цьому ваш мозок буде гнучким та креативним. Мій хресний, доктор філософії в Льовені, критикує мене за такий підхід, бо, наприклад, я не пам’ятаю назви ключових термінів з філософії Роулза, по якому я писав диплом на магістерці філософії. Але я знаю, що мій мозок пам’ятає суть, що філософія Роулза, його принципи є частиною моєї картини світу, і мені цього достатньо. Я читаю багато бізнес-літератури, але я не розповім жодного прочитаного бізнес-кейсу, хоча ці книжки і статті тільки з кейсів по суті й складаються. Прочитавши книжку, я абсорбую усі корисні і цікаві розуміння і все. Мій тато, у якого пам’ять на грані феноменальності, каже, що моя модель правильна, бо це економить сили і час. Інколи мені звісно не вистачає пам’яті на конкретику: хто саме це написав, хто саме сказав ту чи іншу думку і т.д., але поки що це працює. Хоча я інколи заздрю татові, бо він пам’ятає шахові партії своїх учнів зіграні 35 років тому…

62270_437559677947_4848238_n

У будь-якій незрозумілій ситуації – працюйте

Навички – працьовитість. Треба пахати у будь-якому випадку і завжди. Бо 2+2=4, земне тяжіння, ми дихаємо і треба пахати. Це природа. Just do it. Немає іншого шляху. Немає легкого шляху. Це аксіома. Після того як вам пощастить, вам доведеться все одно пахати. У будь-якій незрозумілій ситуації – працюйте.

Цінності – скромність і чесність. Обидві цінності дозволяють адекватно оцінювати себе, а якщо адекватно оцінюєш себе – можеш розвиватися. Але до цього треба ще прийняти себе таким, як ти є. Ми тут усі патріотичні, розумні, талановиті в чомусь, такі “сяю-сяю блись”. Коли мій тато в школі виграв якийсь обласний турнір з шахів, бабуся йому сказала тільки: “Не зазнавайся”. А чесність, бо ми як сліпі кошенята постійно не даємо собі реальну оцінку і плаваємо у своїх мріях і соліпсизмі. І ще – потрібно допомагати тим, хто просить.

Цілі – якщо ми не зробимо порядок в Україні, то це доведеться робити нашим дітям і внукам. Щастя.

Дії – Не толеруйте брехню і злодійство. Щодня.

– Уяви, ти лежиш на ліжку в місці без гравітації, світить сильне світло і одна гуманоїдоподібна інопланетна сутність запитує тебе: “Заради експерименту ми хочемо видалити всі ваші спогади. Можемо залишимо тільки 3 – які? У вас 1 хв на роздуми”

– Усі мої спогади будуть про моїх рідних і близьких.

– У житті бувають складні моменти. Що в такий час допомогає тобі?

– Любов і воля.

– На які 5 цінностей чи принципів спирається юний український філософ, Козак Гліб?

– Не знаю. Я знаю, що я нічого не знаю, покищо.

– Які книги перепрошили твої мізки?

– “Your worst poker enemy” збірка оповідань Філіпа Діка, ті уривки з “Буття та час”, які я думаю, що зрозумів.

– Які 2 системні інновації треба неодмінно впровадити в НаУКМА?

– База данних випускників з усіма необхідними процедурами по роботі з нею і прозора відкрита система фінансової звітності і фандрейзингу, щоб було легше залучати кошти на зрозумілі потреби.

– Яке запитання тобі ніколи ніхто не ставив, але ти дуже хотів, щоб хтось таки задав? Відповідь на нього теж цікавить 🙂

– Я б хотів, щоб мене попросили пояснити все: наш світ, Бога, нескінченність і ймовірність, і я знав би, як.

PIN2_800– Наше постійне запитання. З якими пропозиціями може звернутись могилянська спільнота до тебе. У чому можеш допомогти, і в чому потрібна допомога? Можливо когось на роботу влаштувати або якісь інвестиції, ідеї, тощо?

– Якщо вам потрібна айдентика чи вебсайт – можу допомогти і роботою, і порадою.

Якщо ви хочете працювати в фінансовому брокерскому бізнесі (акції, деривативи), чи фінтех-бізнесі (програмне забезпечення для фінансових інституцій) – можу проконсультувати.

Якщо ви хочете почати інвестувати в фінансові ринки – можу проконсультувати і допомогти відкрити рахунок.

Якщо ви хочете зробити хорошу справу – допоможіть хворим могилянцям.

У КМА я з друзями роблю КМА400ФЕСТ та КМАБІЗКОН, якщо хто хоче – може долучитись до організації.

У сфері трейдингу, якщо тобі не розкажуть, ти сам не знатимеш, і цьому фактично не вчать в університетах

– Ого, цікава відповідь. А що філософ знає про фінанси?

– Знаю багато. Після випуску з магістерки, я потрапив на роботу до фінансового брокера. Два місяці я пропрацював у маркетинговому відділі і перейшов у продаж. Через два роки на виставці мене захантили в американську компанію, яка продавала софт фінансовим інституціям. Я представляв компанію в слов’янському регіоні і шукав клієнтів. Американці мені розказали, як все працює в цій індустрії. У сфері трейдингу, якщо тобі не розкажуть, ти сам не знатимеш, і цьому фактично не вчать в університетах. Якусь абетку можуть розповісти, але, як працює і з чого живе індустрія, можна зрозуміти тільки зсередини. Так трапилось, що у мене з’явилась ця можливість. Після двох років роботи в американській компанії, ми з партнерами змогли створити власний проект по торгівлі на фондовому ринку США. Ті мої знайомі з КМА, які про це знають, звертаються за консультаціями, декілька є навіть нашими клієнтами. У нас дуже мало в регіоні людей, які можуть чесно розповісти, що і як з можливостями інвестування в американскький фондовий ринок.

Ніхто не знає, що з університетом та куди він рухається. Це втомлює усю прогресивну альтруїстичну спільноту

– Що ти думаєш про стратегію НаУКМА?

PIN1_800

Враховуючи, те, що я її навіть читав, думаю я багато. Я вважаю, що вона несистемна та абсолютно адекватно не проартикульована в спільноті. Ніхто не знає, що з університетом та куди він рухається. Це втомлює усю прогресивну альтруїстичну спільноту. Я, наприклад, мав можливість спитати  Андрія Анатолійовича про Гостинний двір і трохи про стратегію. Він все доволі чітко на словах розклав, але на папері там збірна солянка.

– Чи ти працюєш з могилянцями в рамках свого бізнесу?

– Це дивно, але так вийшло, що я майже не працюю з могилянцями. У нас в Лабі є в команді двоє. З фінансового бізнесу – нікого. Дивно, але є ряд клієнтів, які з Могилянкою пов’язані – і це доволі складні і неприємні кейси. Наприклад, у нас є клієнт, з яким у нас склався найгірший кейс – власник з КМА. Іще один з останніх дивних випадків – теж пов’язаний з КМА. Це дивно. Якщо причина не в мені, то напевно в неадекватній оцінці могилянцями себе: ми думаємо, що дуже розумні, і що наш розум екстраполюється на усі сфери життя і бізнесу, навіть там, де ми не є спеціалістами. Але це не так, у сферах, де ми не професіонали, ми особливо ні від кого не відрізняємось. Повно геніальних людей роблять тупі вчинки. На першому курсі Сергій Геннадійович Рябов казав нам: “Усі думають, що розбираються в медицині, політиці та футболі.”

Але це тільки кейси, і тому ми відкриті.

-Я бачив, що ви з друзями започаткували премію ім. Антона Чорного, можеш розповісти більше про неї?
-Так. Антон Чорний – це мій, наш друг, могилянець, який пішов в кращий світ 4 роки тому. Антон був особливою людиною, найдобрішою з відомих мені. Він був в нашій колегії, був активний в айсеку, співав по Україні реп, але – що найголовніше – тихенько робив купу добрих справ. Якось він навіть сказав нам, що придумав собі сенс життя: робити інших людей щасливими. Можливо, для тих, хто його не знав, ця фраза прозвучить солодко і пафосно, але у випадку Антона це було дійсно так. Без зайвих емоцій. Він цілеспрямовано шукав, кому і як може допомогти, і переймався щиро, коли щось не вдавалося. Але у нього фактично завжди все вдавалося. Тому, коли це трапилось, ми вирішили зробити в могилянці особливу премію для тих, хто “робить інших людей щасливими”. Це впершу чергу благодійники. Серед могилянців багато людей, які альтруїстичні і роблять шось хороше для інших. Просто так, бо їм це приємно, і вони по іншому не можуть. Ми хочемо відзначати таких людей. Дякувати їм, і допомагати хоч трішки. Якщо вам близька ця ідея, і ви хочете долучитися, якщо ви знаєте когось, хто достойний цієї премії – напишіть мені на hlib.kozak@gmail.com

Спілкувався Олександр Король

Редактор – Віта Шнайдер

Дякуємо за фото – Pin Production


Враження від спілкування: тема котиків і розкрита, і не розкрита одночасно.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Receive Updates

No spam guarantee.

Коментарі

коментарі

One response

Comments are closed.